Search
Close this search box.
معرفی بهترین جراحی لاپاراسکوپی رحم در شیروان

جراحی زیبایی زنان

جراحی‌های زیبایی زنان می‌توانند به زنان کمک کنند تا احساس راحتی و اعتماد به نفس بیشتری درباره ظاهر و توانایی جنسی خود داشته باشند. امروزه بخش گسترده‌ای از آمار عمل‌های زیبایی مربوط به جراحی‌های زیبایی زنان می‌باشد. جراحی‌های زیبایی زنان راهکاری مناسب برای کسانی است که از ظاهر اندام تناسلی خود رضایت کافی ندارند. این نوع از عمل های زیبایی امروزه از طرفداران بسیاری برخوردار است و می‌تواند ظاهر و عملکرد ناحیه تناسلی را بهبود ببخشد. پزشکان متخصص زنان و زیبایی طیف وسیعی از جراحی‌های زیبایی زنان را انجام می‌دهند. در این مقاله به معرفی رایج ترین انواع جراحی زیبایی زنان می‌پردازیم.

جراحی زیبایی واژن

جراحی زیبایی زنان چیست؟

مجموعه‌ای از عمل های زیبایی زنان که به‌ منظور کسب ظاهری و عملکردی بهتر ناحیه تناسلی، مطابق با میل افراد به کمک جراحی صورت می‌گیرد، جراحی‌های زیبایی زنان نامیده می‌شود. عمل زیبایی زنان انواع مختلفی دارد، که شایع ترین آن وازینوپلاستی و لابیاپلاستی می‌باشد. امروزه واژینوپلاستی و لابیاپلاستی پرطرفدار ترین جراحی زنان است.

این جراحی آسیب‌های وارده بر ناحیه واژن و لابیا را که به دلیل‌ زایمان، افزایش سن و عوارض بیماری کف لگن ایجاد شده را درمان می‌کند. این جراحی به افراد کمک می‌‌کند به اندام جنسی دلخواه خود دست یابند. جزئیات این روش به اهداف یا نیازهای پزشکی بیمار بستگی دارد و نتیجه اصلی آن بازسازی واژن با استفاده از تکنیک‌های مختلف جراحی می‌باشد. انجام این عمل ها، برای افرادی که به دنبال ترمیم نواقص پس از زایمان هستند گزینه مناسبی می‌باشد. همچنین افرادی که سابقه درمان سرطان یا سایر بیماری‌ها را داشته اند به بازسازی واژن نیاز دارند. در کلینیک پزشکی دکتر سجادی انجام جراحی‌های زیبایی زنان مطابق با شرایط و وضعیت بیمار به کمک تجهیزات مدرن و روش‌های روز دنیا انجام می‌شود.

انواع جراحی های زیبایی زنان

مهم ترین انواع جراحی ها و اقدامات زیبایی زنان که از سوی بهترین جراح زیبایی زنان در شیروان انجام می شود می توان موارد زیر را نام برد:

واژینوپلاستی

واژینوپلاستی روشی با هدف سفت و تنگ کردن واژن است که به دلیل زایمان واژینال و افزایش سن یا عوامل ژنتیکی شل شده است. واژینوپلاستی را می‌توان همراه با لابیاپلاستی ( جراحی روی لبه‌های داخلی واژن) انجام داد. واژینوپلاستی به تقویت عضلات واژن کمک می‌کند. بعد از عمل میزان قدرت و انقباض ماهیچه افراد باید بیشتر شود. انجام این عمل به سفت شدن ماهیچه و کاهش پوشش اضافی واژن کمک می‌کند.

لابیاپلاستی

لابیاپلاستی یک نوع جراحی برای کاهش اندازه لابیا مینور، که در دو طرف دهانه واژن است. لابیاپلاستی به منظور کاهش و بهبودظاهر لابیای داخلی انجام می‌شود و اندازه لابیا را کوچک و متقارن می‌کند. این عمل علاوه بر اهداف زیبایی، برای اصلاح یک نقص عملکردی، مانند ناراحتی ناشی از بزرگ شدن لابیا هنگام فعالیت های ورزشی و روابط جنسی صورت می گیرد.

پرینورافی

پرینورافی‌ اغلب در زنانی انجام می‌شود، که از طریق زایمان طبیعی کودک خود را به دنیا آورده اند و پرینه‌شان دچار پارگی شده است. هنگامی که زخم‌های گسترده پرینه ایجاد می‌شود، منجر به تغییر شکل آن ناحیه یا شکاف واژن می‌شود که بر لذت جنسی زن و شریک زندگی او تأثیر می‌گذارد.

پرینورافی می‌تواند ماهیچه‌های واژن را بازسازی کند، هرگونه پارگی را ترمیم کند و اسکارهای ایجاد شده را اصلاح کند. به طور مشابه، اگر بافت اسکار پرینه منجر به یک دهانه واژن باریک‌تر شده باشد که دخول را دردناک می‌کند، می‌توان جراحی را برای گسترش دهانه واژن انجام داد. سایر روش‌های پرینورافی برای تغییر ظاهر زیبایی اندام تناسلی خارجی زن انجام می‌شود تا با زیبایی مورد نظر مطابقت داشته باشد.

بسیاری از زنان ممکن است برای بازگرداندن اعتماد به نفس خود و افزایش سطح لذت جنسی خود و همسرشان به دنبال این روش‌ها باشند. این قبیل روش‌ها می توانند شامل برداشتن بافت اسکار، برآمدگی‌های ناخوشایند یا پوست اضافی ناراحت کننده باشد.

جراحی زیبایی کلیتوریس (کلیتوروپلاستی)

کلیتوروپلاستی یا جراحی هودکتومی، جراحی‌ای است که به کاهش اندازه یا تغییر شکل کلیتوریس می‌پردازد. این جراحی ممکن است در مواردی که کلیتوریس بسیار بزرگ است مورد استفاده قرار گیرد. اما باید توجه داشت که جراحی کلیتوریس تنها در مواردی که دلایل پزشکی واقعی وجود دارد، انجام می‌شود و نباید به طور غیرضروری صورت گیرد.

مونس پلاستی

مونس پلاستی یک نوع جراحی زیبایی است که بهبود شکل و اندازه ناحیه مونس را هدف دارد. ناحیه مونس، بخشی از ناحیه خارجی تناسلی زنانه است که در آلت تناسلی زنان قرار دارد. این جراحی ممکن است به دلیل افزایش چربی در این منطقه یا تغییرات ناشی از عواملی نظیر زایمان و یا پیری انجام شود.

آیا جراحی زیبایی زنان عوارض دارد؟

مانند هر روش جراحی دیگری، تکنیک‌های واژینوپلاستی خطرات عمومی مانند خونریزی، عفونت و حوادث بیهوشی را به همراه دارد. اسکارهای شدید ممکن است در نتیجه عمل واژینوپلاستی ایجاد شود و سایر جراحی‌های زیبایی زنان که حالت اصلاحی دارند را در آینده غیرممکن می‌سازد. همچنین احتمال دارد پس از جراحی، لخته‌های خون در وریدهای عمقی ایجاد گردد که ترومبوز ورید عمقی نامیده می‌شود. البته توجه داشته باشید این موارد نادر هستند و زمانی رخ می دهند که نزد فرد غیر متخصص انجام شود و یا مراقبت های بعد از عمل را به خوبی انجام ندهید.

اگر بیمار قبل از جراحی‌های زیبایی زنان از سلامت جسمانی برخوردار باشد، خطرات جراحی مانند این موارد کمتر ایجاد می‌شود. درد بعد از انجام عمل پرینورافی شایع ترین عوارضی است که پس از جراحی ایجاد می‌شود. توصیه پزشکان بر این است که افراد تا مدت زمان ۲ روز از انجام هرگونه فعالیت‌های شدید جلوگیری نموده و تنها این زمان را به استراحت اختصاص دهند. در برخی موارد ممکن است ترشحات زرد یا قهوه‌ای رنگی در واژن ایجاد گردد که با مراجعه‌ به پزشک این مشکل برطرف می‌شود.

خونریزی پس از جراحی‌، سرگیجه‌ و حالت تهوع از دیگر عوارض‌های انجام عمل زیبایی زنان می‌باشد. به کمک مراجعه به پزشک و عمل به دستورالعمل‌های آنان می‌تواند از به وجود آمدن بخش بسیار زیادی از این عوارض جلوگیری نمود.

برای کاهش خطر عوارض ناشی از جراحی زیبایی، قبل از انجام عمل، دستورالعمل‌های پزشک خود را به دقت دنبال کنید. اگر وزن مناسبی داشته باشید، از رژیم غذایی متعادلی پیروی کنید و قبل از عمل سیگار کشیدن را ترک کنید، نتیجه ای عالی از این جراحی ها کسب می کنید. در صورت انجام عمل جراحی، حتماً دستورالعمل‌های پزشک متخصص خود را در مورد نحوه مراقبت از برش‌های واژن را دنبال کنید. برای جلوگیری از بروز عوارض، مدت زمانی را به استراحت اختصاص دهید.

کلام اخر

پزشکان متخصص این حوزه باید آموزش کافی برای تشخیص مشکلات و نحوه جراحی زنان که مبتلا به اختلالات عملکرد جنسی هستند را داشته باشند. برای انجام همه روش‌ها، متخصص زنان و زایمان که جراحی‌های زیبایی زنان در ناحیه دستگاه تناسلی را انجام می‌دهد باید بیماران را در مورد تجربیات و نتایج جراحی خود آگاه کند زیرا انجام جراحی‌های زیبایی زنان از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است. همچنین افراد باید درباره اثر بخشی روش‌های جراحی زیبایی زنان و عوارض احتمالی آن ها از جمله درد، خونریزی، عفونت و جای زخم اطلاعات لازم را کسب نمایند. انتخاب پزشک متبحر در انجام جراحی‌های زیبایی زنان تأثیر بسزایی در کسب نتیجه مطلوب دارد.

دکتر عادله سجادی

دکتر عادله سجادی متولد سال 64 از مشهد، فارغ التحصیل پزشکی عمومی از دانشگاه تهران است. ایشان دوره ی تخصص زنان و زایمان را نیز در دانشگاه تهران گذرانده و دارای رتبه ی برتر بورد تخصصی از دانشگاه تهران می باشد. دکتر سجادی همچنین دارای مدرک سونوگرافی بارداری و گاینکولوژی از دانشگاه ایران و مدرک لاپاراسکوپی مقدماتی و پیشرفته از دانشگاه تهران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا