Search
Close this search box.
معرفی بهترین جراحی لاپاراسکوپی رحم در شیروان

جوانسازی واژن با کربوکسی تراپی

امروزه علاوه بر روش های جراحی جوانسازی واژن روش های غیر جراحی نیز مانند کربوکسی تراپی واژن در میان خانم ها محبوب شده است. کربوکسی تراپی یک روش غیر جراحی جوانسازی واژن است، که بدون درد، موثر و غیر تهاجمی می باشد که مشکلات واژن مرتبط با یائسگی، افزایش سن، زایمان و بی اختیاری ادراری را برطرف می کند. برای خشکی واژن، مشکلات ادراری، ناراحتی در حین مقاربت، تنگی واژن و موارد دیگر موثر است. این روش با تزریق دی اکسید کربن به واژن بدن را مجبور می کند خون غنی از اکسیژن را به بافت برساند. امروز می خواهیم در مورد جوانسازی واژن با کربوکسی تراپی  و مزایای آن با شما صحبت کنیم.

جوانسازی واژن با کربوکسی تراپی چگونه انجام می شود؟

کربوکسی تراپی واژن چیست؟

کربوکسی تراپی استفاده از دی اکسید کربن (CO2) به بافت های بدن برای استفاده درمانی است. در واقع کربوکسی تراپی با تامین CO2 به بافت ها منجر به اتساع عروق یا گشاد شدن رگ های خونی می شود. این گشاد شدن عروق باعث افزایش جریان خون غنی از اکسیژن به بافت ها می شود. تحویل خون غنی از اکسیژن منجر به بازسازی سلولی، تشکیل عروق خونی جدید، افزایش اکسیژن رسانی بافتی، تولید بیشتر کلاژن و اثرات ضد التهابی می شود.

 کربوکسی تراپی یک روش بدون هورمون است و برای زنان در هر سن و مرحله ای از زندگی، از جمله پس از زایمان، یائسگی، افزایش سن و بی اختیاری ادرار خفیف استفاده می شود. استفاده از CO2 منجر به بازسازی و بازیابی عملکرد جوانی واژن می شود. بهبود علائم خشکی، دیسپارونی (مقاربت دردناک)، خارش و سوزش مشاهده شده است. علاوه بر این، کربوکسی تراپی حساسیت، بی اختیاری ادرار، شلی خفیف واژن و لابیا و همچنین ظاهر واژن را بهبود می بخشد.

دلیل شل شدن واژن در خانم ها چیست؟

از دست دادن خاصیت ارتجاعی و شلی در بافت واژن ممکن است به دلایلی رخ دهد، از جمله:

 • افزایش سن
 • سیگار کشیدن
 • چاقی
 • زایمان
 • هیسترکتومی
 • عمل جراحی ناخیه تناسلی
 • ژنتیکی

این مواردی که در بالا بیان شد، کلاژن طبیعی پوست را کاهش می دهند، در نتیجه پوست حالت ارتجاعی خود را از دست می دهد.. کربوکسی تراپی به مشکلات مرتبط به یائسگی که بر سیستم تناسلی تاثیر می گذارد، که با کاهش استروژن مرتبط است، استفاده می شود. یائسگی اغلب یک لحظه حیاتی در زندگی یک زن است که با تغییرات روانی-فیزیکی مشخص می شود که منجر به آتروفی یا تخریب بافت های اطراف پرینه، خشکی واژن، از دست دادن عملکرد و کاهش حساسیت ناحیه می شود. سفت شدن واژن با کربوکسی تراپی یک روش زیبایی زنان می باشد، که ظاهر و عملکرد ناحیه تناسلی را بهبود می بخشد.

جوانسازی واژن با کربوکسی تراپی چگونه انجام می شود؟

جوانسازی و سفت کردن واژن با کربوکسی تراپی یک درمان غیر تهاجمی و بدون درد و خونریزی است که برای بازسازی و بازیابی ظاعر و عملکرد واژن بدون بیهوشی و اغلب حتی بدون کرم های بی حسی موضعی انجام می گردد.

این روش درمانی شامل 6 تا 8 تزریق میکرو دی اکسید کربن زیر پوست ناحیه تناسلی به منظور تحریک رشد مویرگ های جدید در بافت ها انجام می شود. این امر منجر به تامین خون، بهبود گردش خون و در نتیجه افزایش کلاژن سازی و ترمیم عملکرد بافت می شود.

کربوکسی تراپی یک روش سریع است که 15 دقیقه بیشتر به طول نمی انجامد. اکثر بیماران پس از عمل هیچ گونه دردی ندارند و استراحتی لازم نیست و می تواند کارهای روزانه خود را از سر بگیرند. به دلیل اثر گاز CO2، بلافاصله پس از درمان ممکن است ناحیه مقداری متورم شود، ولی این تورم طی 30 دقیقه بعد برطرف می گردد.

اثرات هر درمان تجمعی است. بسته به شدت مشکل، معمولاً شش تا ده درمان هفتگی توصیه می شود. سپس یک درمان نگهدارنده در ماه یک بار برای حفظ نتایج توصیه می شود.

کربوکسی تراپی واژن چیست؟

مزایای جوانسازی واژن با کربوکسی تراپی چیست؟

تکنیک‌های غیر تهاجمی و غیر جراحی به خانم ها این امکان را می دهد که از مزایای آن ها بدون احساس درد و یا خونریزی لذت ببرند.

 • مزیت های این روش غیر تحاجمی عبارتند از:
 • روشی غیر تهاجمی و بدون هورمون برای جوانسازی واژن
 • درمان سریع و بدون درد و خونریزی
 • دوران نقاهتی ندارد.
 • برطرف کردن خشکی واژن و بی اختیاری ادراری خفیف
 • عملکرد واژن را بازیابی می کند.
 • روان کننده طبیعی برای کمک به کاهش مقاربت دردناک تولید می کند.
 • جایگزین قابل توجهی ارزان تر و ایمن تر نسبت به جراحی های زیبایی زنان
 • سبب سفت شدن واژن و افزایش حس جنسی

این روش همچنین بری افرادی مناسب است که خواستار بهبود عملکرد و ظاهر واژن خود هستند ولی از روش های جراحی زیبایی واژن هراس دارند.

بهبودی بعد از کربوکسی تراپی واژن چقدر زمان می برد؟

یکی از مزایای اصلی سفت کردن واژن با این روش این است که هیچ دوران نقاهتی ندارد و شما نیاز به استراحت ندارد. افراد می توانند بلافاصله به خانه بازگردند و فعالیت های روزانه خود را انجام دهند. فعالیت جنسی را بهتر است از روز بعد از سر بگیرید. همچنین می توانید بعد از 4 ساعت فعالیت های ورزش خود را از سر بگیرید.

سوالات متداول

دکتر عادله سجادی

دکتر عادله سجادی متولد سال 64 از مشهد، فارغ التحصیل پزشکی عمومی از دانشگاه تهران است. ایشان دوره ی تخصص زنان و زایمان را نیز در دانشگاه تهران گذرانده و دارای رتبه ی برتر بورد تخصصی از دانشگاه تهران می باشد. دکتر سجادی همچنین دارای مدرک سونوگرافی بارداری و گاینکولوژی از دانشگاه ایران و مدرک لاپاراسکوپی مقدماتی و پیشرفته از دانشگاه تهران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا