Search
Close this search box.
معرفی بهترین جراحی لاپاراسکوپی رحم در شیروان

لابیاپلاستی در دختران باکره

لابیاپلاستی در دختران باکره خطرناک است؟ همانطور که می دانید عمل لابیاپلاستی یک از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی زنان است، که بر روی لابیای داخلی انجام می شود. یکی از بیشترین سوالاتی که در مورد این جراحی پرسیده می شود، آیا دختران مجرد می توانند لابیاپلاستی انجام دهند؟ و آیا لابیاپلاستی به پرده بکارت دختران آسیب نمی زند؟ امروز در این مطلب می خواهیم به سوالات شما در این زمینه پاسخ دهیم.

آیا دختران می توانند جراحی لابیاپلاستی انجام دهند؟

آیا دختران می توانند جراحی لابیاپلاستی انجام دهند؟

یکی از پر تکرارترین سوالاتی که در در حوزه لابیاپلاستی پرسیده می شود، ایا دختران می توانند لابیاپلاستی انجام دهند یا خیر؟ باید گفت لابیاپلاستی برای دختران انجام می شود و هیچ مانعی ندارد.

همانطور که قبلا گفته شده یکی از دلایل بزرگی و عدم تقارن لابیاهای داخلی ژنتیکی و مادرزادی است. دخترانی که از این قضیه رنج می برند و هنگام نشتن و انجام فعالیت های ورزشی و همچنین هنگام پوشیدن لباس های تنگ احساس ناراحتی و درد دارند، با مشورت پزشک متخصص زنان می تواند این عمل را بدون هیچ نگرانی انجام دهند.

بسته به شرایط هر فرد انجام تکنیک لابیاپلاستی متفاوت است و برای تعیین بهترین روش آن حتما نزد یک جراح زیبایی زنان خوب در شیروان مراجعه نمایید تا با معاینه و بررسی شرایط شما بهترین انتخاب صورت گیرد.

آیا لابیاپلاستی به پرده بکارت آسیب می زند؟

همانطور که در بالا بیان کردیم ممکن است دختران به دلایل بدفرمی و بزرگی لابیا در اثر عوامل ژنتیکی خواهان انجام لابیاپلاستی باشند، اما نگران هستند که آیا لابیاپلاستی به پرده بکارت آسیب وارد می کند یا نه؟ خوشبختانه باید گفت جای هیچ نگرانی نیست لابیاپلاستی روشی است که بر روی لابیای مینور انجام می شود، که جز ناحیه خارجی ناحیه تناسلی محسوب می شود. در نتیجه هیچ گونه آسیبی به پرده بکارت وارد نمی شود، به طور کلی روش هایی زیبایی واژن مانند تزریق چربی به واژن و سفید کردن واژن به پرده بکارت دختران آسیبی وارد نمی کند.

سن مناسب لابیاپلاستی برای دختران

در سن بلوغ لابیاها تحت تاثیر تغییرات هورمونی قرار دارند، بهتر است دختران بعد از گذراندن سن بلوغ در سنین 18 تا 20 سالگی برای لابیاپلاستی اقدام کنند. لابیاها در این مدت زمان حداکثر رشد خود را کرده اند و این باعث می شود نتیجه جراحی تغییر نکند. در صورتی که این عمل در سنین بلوغ انجام شود می تواند نتیجه جراحی تغییر کند و شما شاهد رشد دوباره لابیا باشید.

آیا لابیاپلاستی به پرده بکارت آسیب می زند؟

مزایای لابیاپلاستی برای دختران باکره چیست؟

 • پوشیدن لباس های تنگ بدون درد و احساس ناراحتی
 • انجام دادن ورزش های مانند دوچرخه سواری و اسب سواری بدون درد و ناراحتی
 • ایجاد تقارن در لابیاهای مینور و افزایش اعتماد به نفس
 • برطرف شدن عفونت های مکرر واژن
 • رابطه جنسی بدون درد بعد از ازدواج
 • تصحیح مسیر دفع ادرار

آیا دخترانی که لابیاپلاستی انجام داده اند، می توانند در آینده به روش طبیعی زایمان کنند؟

در مورد زایمان طبیعی دخترانی که قبلا لابیاپلاستی انجام داده اند باید گفت هیچ مشکلی ایجاد نمی شود و به راحتی می توانند زایمان کنند.

زایمان طبیعی و همچنین دوران بارداری برای این دسته افراد راحت تر است زیرا زایمان و بارداری به همراه تغییرات هورمونی است که در شرایط عادی ممکن است سبب کشیدگی لابیا و حساس شدن آن شود. این مشکلات برای دخترانی که جراحی لابیاپلاستی را انجام داده باشند، وجود ندارد و یا با شدت بسیار کمتری رخ می دهد.

مراقبت های بعد از لابیاپلاستی در دختران چیست؟

به منظور کاهش ایجاد عوارض بعد از لابیاپلاستی لازم است نکات و دستورالعمل های پزشک خود را دنبال کنید:

 • محل برش ها را تمیز نگه دارید و با آب و صابون ملایم بشویید و سریعا خشک کنید.
 • برای جلوگیری از ساییدگی برش ها از لباس های زیر نخی و گشاد استفاده کنید.
 • به مدت 6 تا 8 هقته از انجام فعالیت های سنگین خودداری کنید.
 • به منظور جلوگیری از عفونت داروهای آنتی بیوتیک موضعی یا خوراکی را به موقع مصرف کنید.
 • برای کاهش تورم و درد از کمپرس یخ و مسکن های تجویز شده استفاده کنید.

کلام آخر

با توجه به مطالب که در بالا بیان کردیم لابیاپلاستی در دختران هیچ خطری ندارد و به پرده بکارت آن ها هیچ آسیبی وارد نمی کند و همچنین برای زایمان طبیعی آن در آینده هیچ مشکلی ایجاد نمی کند. دختران بهتر است در سنین 18 تا 20 سالگی بعد از گذراندن سنین بلوغ این جراحی را انجام دهند.

دکتر عادله سجادی

دکتر عادله سجادی متولد سال 64 از مشهد، فارغ التحصیل پزشکی عمومی از دانشگاه تهران است. ایشان دوره ی تخصص زنان و زایمان را نیز در دانشگاه تهران گذرانده و دارای رتبه ی برتر بورد تخصصی از دانشگاه تهران می باشد. دکتر سجادی همچنین دارای مدرک سونوگرافی بارداری و گاینکولوژی از دانشگاه ایران و مدرک لاپاراسکوپی مقدماتی و پیشرفته از دانشگاه تهران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا