Search
Close this search box.
معرفی بهترین جراحی لاپاراسکوپی رحم در شیروان

هزینه جراحی لاپاراسکوپی رحم

هزینه جراحی لاپاراسکوپی رحم به عوامل زیادی بستگی دارد. با توجه به اینکه در جراحی لاپاراسکوپی برش‌ها کوچکتری نسبت به روش‌های کلاسیک جراحی ایجاد می‌شود در نتیجه درد کمتر، جای زخم کوچکتر و زمان بهبودی کمتر می‌شود. با در نظر گرفتن این مزایا بیشتر جراحان زنان و بیماران تمایل به انجام جراحی لاپاراسکوپی رحم دارند. با توجه به کاربرد جراحی‌های لاپاراسکوپی رحم در تشخیص و درمان بسیاری از بیماری‌های زنان در ادامه در مورد عوامل تاثیرگذار بر هزینه‌های این نوع جراحی صحبت خواهیم کرد.

عوامل تاثیرگذار بر هزینه های جراحی لاپاراسکوپی رحم

عوامل تاثیرگذار بر هزینه های جراحی لاپاراسکوپی رحم  چیست؟

همانطور که می دانید جراحی لاپاراسکوپی رحم یک روش جراحی است که با ایجاد برش‌های کوچک و ابزراهای تخصصی جراحی انجام می‌شود. در این روش به جای ایجاد یک برش بزرگ یک یا چند برش کوچک ایجاد می‌شود و از طریق لاپاراسکوپ (لوله‌ی نازک و بلندی که سر آن مجهز به دوربین و منبع نور می‌باشد) دید واضحی از منطقه‌ی جراحی برای جراح فراهم می‌شود. سپس ابزار جراحی از طریق برش‌های دیگر وارد می‌شود و عمل جراحی انجام می‌شود. عوامل زیادی در هزینه ی این جراحی تاثیر دارد؛ از جمله:

نوع جراحی

امروزه جراحی لاپاراسکوپی رحم در تشخیص و درمان طیف وسیعی از بیماری های زنان کاربرد دارد به عنوان مثال:

 • هیسترکتومی: جهت برداشتن رحم و یا سایر اندام تناسلی در خانم‌ها انجام می‌شود.
 • میومکتومی: یک روش جراحی جهت خارج ساختن فیبروم‌های موجود در رحم
 • لاپاراسکوپی برای برداشتن کیست تخمدان و تومورهای تخمدان
 • برای درمان تنبلی تخمدان
 • برای درمان بارداری خارج رحمی
 • برای درمان چسبندگی رحم، لوله های فالوپ و تخمدان ها
 • برای تشخیص و درمان ناباروری در زنان

جراحی‌هایی که به روش لاپاراسکوپی انجام می‌شود بسیار زیاد می‌باشد که به تعدادی از آنها اشاره شد. با توجه به نوع جراحی و وسعت آن انجام شده هزینه‌های لاپاراسکوپی نیز متفاوت می‌باشد.

هزینه‌ی نهایی جراحی لاپاراسکوپی رحم در شیروان چقدر است ؟

شدت و پیچیدگی بیماری

در برخی مواقع جراحی لاپاراسکوپی شامل یک عمل ساده مانند تخیص بیماری می‌باشد اما گاهی اوقات بیماری از شدت و پیچیدگی‌های بسیاری برخوردار می‌باشد مانند جراحی هیسترکتومی که شامل برداشتن رحم و سایر اندام مجاور می‌باشد. با توجه به سن، سلامت کلی بیمار، شدت و پیشرفت بیماری هزینه‌های لاپاراسکوپی ارقام متفاوتی را شامل می‌شود.

3-انتخاب بیمارستان

بخش عمده‌ای از هزینه‌های لاپاراسکوپی به بیمارستانی که انتخاب می نمائيد بستگی دارد. هر بیمارستانی با توجه به امکانات و تسهیلاتی که در اختیار بیماران قرار می‌دهد ممکن است ارقام بسیاری متفاوتی را جهت جراحی لاپاراسکوپی به شما اعلام نماید. با توجه به نوع بیمه‌ی درمانی و یا بیمه‌های تکمیلی که دارید می‌توانید یک بیمارستان دولتی و یا بیمارستان خصوصی را جهت جراحی لاپاراسکوپی انتخاب نمائید.

تجربه و تخصص جراح

در تمام عمل‌های جراحی بخش مهم هزینه‌های جراحی با توجه به هزینه‌هایی که جراح به عنوان هزینه‌ی انجام عمل اعلام می‌نماید بستگی دارد. همان طور که پیشتر اشاره کردیم جراحی لاپاراسکوپی رحم طیف وسیعی از بیماری های زنان را درمان می کند، که توسط جراح لاپاراسکوپی رحم در شیروان انجام می‌شود. هرچقدر که تخصص و تجربه‌ی کاری جراح بیشتر باشد هزینه‌هایی که دریافت می‌نماید نیز افزایش می‌یابد. البته همیشه این مورد صدق نمی کند.

هزینه‌های اضافی

جراحی لاپاراسکوپی مانند هر روش جراحی دارای خطرات و عوارضی می‌باشد. در صورتی که در حین جراحی عوارضی ایجاد شود که جراح مجبور به تغییر روش جراحی شود (در برخی مواقع ممکن است به دلیل پیچیدگی‌هایی که حین عمل ایجاد می‌شود جراحی لاپاراسکوپی به جراحی باز تبدیل می‌شود و یا مدت زمان جراحی بسیار بیشتر از زمانی که جراح در نظر گرفته بود طولانی می‌شود) در این صورت ممکن است مجبور شوید هزینه‌های بیشتری نسبت به مبلغ اولیه‌ای که به شما اعلام شده بود بپردازید.

همچنین در صورت بروز عوارض پس از جراحی مانند عفونت، خونریزی و سایر موارد باید هزینه‌هایی را جهت درمان این عوارض در نظر بگیرید.

هزینه‌ی تست‌های تشخیصی

پیش از انجام جراحی لاپاراسکوپی جهت تعیین وضعیت سلامتی بیمار و شدت بیماری باید آزمایش‌هایی را انجام دهید. برخی از این آزمایش‌های پر هزینه می‌باشد بنابراین جهت جراحی لاپاراسکوپی باید این هزینه‌ها را نیز در نظر بگیرید. تعدادی از آزمایش‌هایی که پیش از انجام جراحی لاپاراسکوپی انجام می‌شود عبارتند از:

 • سونوگرافی
 • سی تی اسکن
 • ام آر آی
 • تصاویر اشعه ایکس
 • آزمایش خون
 • آزمایش ادرار

هزینه‌ی نهایی جراحی لاپاراسکوپی رحم در شیروان چقدر است ؟

همان طور که پیشتر اشاره شده هزینه‌های جراحی لاپاراسکوپی با توجه به عوامل مختلف ممکن است ارقام متقاوتی را شامل شود. در صورتی که تحت پوشش بیمه‌های خدمات درمانی هستید می‌توانید جهت کاهش هزینه‌ها به یک بیمارستان دولتی مراجعه نمائید، جراحی لاپاراسکوپی در بیمارستان‌های دولتی با هزینه‌های مناسبی انجام می‌شود. در صورتی که تحت پوشش بیمه‌های تکمیلی هستید پیش از انتخاب بیمارستان با نمایندگی بیمه‌ی تکمیلی در شهر خود تماس بگیرید و در مورد درصد هزینه‌هایی که بیمه‌ی تکمیلی برای جراحی لاپاراسکوپی به شما پرداخت می‌نماید اطلاعات لازم را تهیه نمائيد.

برای اطلاع دقیق از هزینه های جراحی لاپاراسکوپی رحم و مشاوره می توانید به مطب دکتر عادله سجادی مراجعه کنید.

دکتر عادله سجادی

دکتر عادله سجادی متولد سال 64 از مشهد، فارغ التحصیل پزشکی عمومی از دانشگاه تهران است. ایشان دوره ی تخصص زنان و زایمان را نیز در دانشگاه تهران گذرانده و دارای رتبه ی برتر بورد تخصصی از دانشگاه تهران می باشد. دکتر سجادی همچنین دارای مدرک سونوگرافی بارداری و گاینکولوژی از دانشگاه ایران و مدرک لاپاراسکوپی مقدماتی و پیشرفته از دانشگاه تهران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا