Search
Close this search box.
معرفی بهترین جراحی لاپاراسکوپی رحم در شیروان

هزینه لابیاپلاستی در سال 1403

لابیاپلاستی یک روش جراحی است، که به کاهش یا تغییر شکل قسمت‌هایی از لابیای مینور (لابیای داخلی) برای بهبود و اصلاح ظاهری این ناحیه از بدن می‌پردازد و در اکثر مواقع به عنوان یک جراحی زیبایی زنان در نظر گرفته می‌شود. هزینه لابیاپلاستی به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه به برخی از آن ها اشاره خواهد شد.

هزینه‌ی نهایی جراحی لابیاپلاستی

هزینه لابیاپلاستی به چه عواملی بستگی  دارد؟

همانطور که می دانید لابیاپلاستی تکنیک های مختلفی دارد علاوه بر آن شرایط هر بیمار برای جراحی متفاوت است در نتیجه می تواند هزینه این عمل با توجه به عوامل مختلف برای هر فرد متفاوت باشد. بعضی از این عوامل عبارتند از:

نوع روش جراحی

لابیاپلاستی با توجه به مشکلاتی که در ناحیه لابیا وجود دارد شامل انواع مختلفی از روش‌های جراحی می‌شود که عبارتند از:

 • کاهش لابیا فقط در زیر کلیتوریس
 • کاهش و اصلاح فقط در یک طرف لابیا
 • کاهش لابیا در تمام طول آن بدون اصلاح کلیتوریس
 • کاهش لابیا در تمام قسمت‌ها به همراه اصلاح برآمدگی‌های کلیتوریس
 • لابیاپلاستی به همراه ماژورپلاستی در قسمت لابیا ماژور
 • لابیاپلاستی به همراه تزریق چربی و یا فیلر
 • لابیاپلاستی با لیزر و ….
 • لابیاپلاستی به همراه جراحی تنگ کردن واژن

همان طور که اشاره شد جراحی لابیاپلاستی شامل روش‌های مختلفی می‌باشد که با توجه به شدت مشکلات لابیا، نوع جراحی نیز متفاوت خواهد بود. جراحی لابیاپلاستی با توجه به پیچیدگی‌های آن بین یک ساعت و نیم تا دو ساعت و نیم ممکن است طول بکشد.

هزینه‌های جراح

بخش مهمی از هزینه‌های لابیاپلاستی را جراح تعیین خواهد کرد. در اکثر موارد این جراحی توسط جراح زیبایی زنان انجام خواهد شد. جراحان با توجه به تخصص و تجربه‌ی کاری خود ممکن است هزینه‌های متفاوتی داشته باشند. توصیه می‌شود در هنگام انتخاب جراح به هزینه‌های جراحی توجه نکنید و جراحی را انتخاب نمائید که تجربه‌ی جراحی‌های موفقیت آمیز لابیاپلاستی با درصد رضایت بالای بیماران را در رزومه‌ی خود داشته باشد.

جراحی لابیاپلاستی به ظاهر جراحی ساده‌ای به نظر می‌آید اما در صورتی که توسط یک جراح با تجربه‌ی کافی انجام نشود ممکن است منجر به ایجاد عوارضی مانند عدم تقارن در دو طرف لابیا، ایجاد بافت اسکار و یا مشکلات دیگر شود. این مشکلات باعث می‌شود که نیاز به جراحی ترمیمی جهت برطرف کردن مشکلات به وجود آمده داشته باشید، هزینه‌های جراحی ترمیمی لابیاپلاستی به مراتب بالاتر از هزینه‌های جراحی اولیه می‌باشد.

پوشش بیمه‌های درمانی

جراحی لابیاپلاستی در اکثر مواقع به عنوان یک جراحی انتخابی و زیبایی انجام می‌شود اما در برخی موارد ممکن است به دلیل مشکلات پزشکی این جراحی ضروری باشد، برخی از این مشکلات عبارتند از:

 • درد در هنگام رابطه جنسی
 • احساس درد در هنگام ورزش‌هایی مانند دوچرخه سواری و یا سوارکاری
 • انحراف جریان ادرار
 • تحریک پوست
 • عفونت مثانه و یا عفونت قارچی مکرر

در صورتی که جراحی به عنوان یک جراحی زیبایی باشد بیمه‌های درمانی هیچ گونه هزینه‌ای را بابت این جراحی تقبل نمی‌کنند اما در صورتی که با ارائه دلایل پزشکی، جراحی به عنوان درمان یک اختلال پزشکی مطرح باشد ممکن است بتوانید از بیمه‌های درمانی نیز استفاده نمائید.

در صورتی که علاوه بر بیمه‌های درمانی دارای بیمه‌های تکمیلی نیز هستید می‌توانید با نمایندگی‌های بیمه در شهر خود تماس بگیرید و در مورد درصد هزینه‌هایی که به شما پرداخت خواهد شد اطلاعات لازم را کسب نمائید.

هزینه‌های بیهوشی

در اغلب موارد جراحی لابیاپلاستی با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود اما در برخی موارد با توجه به نظر پزشک و یا خواسته‌ی بیماران ممکن است جراحی با بیهوشی عمومی انجام شود، در این موارد هزینه‌های متخصص بیهوشی و سایر هزینه‌های بیهوشی نیز به هزینه‌های جراحی لابیاپلاستی اضافه خواهد شد.

هزینه‌های بیمارستان و مراقبت‌های پزشکی

جراحی لابیاپلاستی یک جراحی سرپایی می‌باشد و چند ساعت پس از اتمام جراحی می‌‌توانید به منزل بازگردید بنابراین جراحی در یک کلینیک جراحی مجهز نیز قابل انجام می‌باشد و نیازی به بستری شدن در بیمارستان نمی‌باشد. در صورتی که بنا به نظر پزشک و یا خواسته‌ی بیمار جراحی در بیمارستان انجام شود هزینه‌های لابیاپلاستی افزایش می‌یابد، این هزینه‌ها شامل هزینه‌های اتاق عمل، نگهداری و مراقبت‌های پیش و پس از جراحی و سایر هزینه‌های بیمارستان می‌شود.

همچنین دولتی و یا خصوصی بودن بیمارستان نیز نقش عمده‌ای در هزینه‌ی نهایی جراحی لابیاپلاستی خواهد داشت.

انتخاب شهر

جراحی لابیاپلاستی در شهرهای مختلف ایران ممکن است هزینه‌های بسیار متفاوتی را شامل شود. در برخی شهرهای کوچک که جمعیت کمتر می‌باشد و تعداد جراحی‌های لابیاپلاستی اندک می‌باشد معمولاً هزینه‌های جراحی نیز کمتر خواهد بود اما در شهرهای بزرگتر با توجه به بیشتر بودن متقاضیان و هزینه‌های درمان، هزینه‌ی جراحی لابیاپلاستی نیز افزایش خواهد یافت. حتی در متاطق مختلف یک شهر نیز ممکن است پزشکان هزینه‌های مختلفی را جهت درمان ارائه نمایند.

هزینه‌ی نهایی جراحی لابیاپلاستی در شیروان چقدر است؟

با توجه به مواردی که بیان شده هزینه‌های جراحی با توجه به عوامل مختلفی که ذکر شد مبالغ متفاوتی را در بر خواهد داشت. جهت اطلاع از هزینه‌ی نهایی لابیاپلاستی باید ابتدا جراح زیبایی زنان خود را انتخاب نمائید و سپس در جلسه‌ی مشاوره و ویزیت اولیه در مورد هزینه‌های نهایی جراحی اطلاعات لازم را کسب نمائيد.

دکتر عادله سجادی

دکتر عادله سجادی متولد سال 64 از مشهد، فارغ التحصیل پزشکی عمومی از دانشگاه تهران است. ایشان دوره ی تخصص زنان و زایمان را نیز در دانشگاه تهران گذرانده و دارای رتبه ی برتر بورد تخصصی از دانشگاه تهران می باشد. دکتر سجادی همچنین دارای مدرک سونوگرافی بارداری و گاینکولوژی از دانشگاه ایران و مدرک لاپاراسکوپی مقدماتی و پیشرفته از دانشگاه تهران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا